Aktualności

...

Prace badawcze nad systemem komunikacji dronów

Nasza firma zajmuje się badaniami nad systemem komunikacji dronów, które pracują w paśmie 5 GHz. Jest to pasmo częstotliwości, które oferuje wiele zalet dla dronów, takich jak wysoka przepustowość, niska latencja i odporność na zakłócenia. Jednak pasmo 5 GHz jest również bardzo zatłoczone i wymaga skomplikowanych protokołów i algorytmów, aby zapewnić efektywną i bezpieczną komunikację między dronami.

W ramach naszych badań wykorzystujemy wysokiej klasy, specjalistyczny sprzęt od renomowanej firmy Tektronix, w tym model RSA306B. Jest to przenośny analizator widma, który pozwala nam na dokładne pomiary i analizę sygnałów radiowych w paśmie 5 GHz. Urządzenie RSA306B ma wiele zaawansowanych funkcji, takich jak analiza spektralna, monitorowanie widma częstotliwościowego, detekcja i identyfikacja sygnałów, pomiar mocy i jakości sygnałów, generowanie raportów i wykresów, a także możliwość podłączenia do komputera lub smartfona za pomocą USB lub Bluetooth.

Nasz zespół inżynierów skupia się na analizie i optymalizacji procesu komunikacji między dronami, wykorzystując zaawansowane funkcje analizy spektralnej oraz monitorowania widma częstotliwościowego oferowane przez urządzenie RSA306B. Dzięki temu możemy badać i poprawiać różne aspekty komunikacji dronów, takie jak wybór kanału, alokacja zasobów, synchronizacja, kodowanie, modulacja, multipleksowanie, korekcja błędów, szyfrowanie, uwierzytelnianie, routing, koordynacja, współpraca i adaptacja.

Naszym celem jest nie tylko zapewnienie stabilnej i niezawodnej transmisji danych w paśmie 5 GHz, ale również optymalizacja wydajności i bezpieczeństwa naszych systemów komunikacji dronów. Chcemy, aby nasze drony mogły komunikować się ze sobą i z innymi urządzeniami w sposób szybki, sprawny i odporny na zakłócenia i ataki. Wierzymy, że te badania przyniosą innowacyjne rozwiązania, które umożliwią naszym dronom skuteczną i niezawodną komunikację w różnorodnych warunkach i zastosowaniach, takich jak monitorowanie, inspekcja, transport, ratownictwo, rolnictwo, rozrywka i wiele innych.

Aktualności

Zobacz także

...
2023-11-01
Zespół GCS Hardware zatwierdził projekt konstrukcyjny stacji naziemnej

Z zadowoleniem pragniemy poinformować, że zespół GCS Hardware zatwierdził właśnie projekt konstrukcyjny stacji naziemnej (GCS - Ground Control Station).

...
2023-10-05
Algorytmy dronów - symulacja i implementacja

Zintegrowany przez nas symulator stanowi kluczowe narzędzie do testowania różnorodnych funkcji związanych z lotem dronów w formacji.

...
2023-10-10
Ukończenie testów i uruchomienie prototypu ładowarki akumulatorów dronów Lider oraz Szpak

Z radością informujemy, że zakończyliśmy udane testy i uruchomiliśmy zmontowany prototyp ładowarki akumulatorów dronów Szpak oraz Lider.

...
2023-09-29
Rozwój sprzętu stacji bazowej

Nasz zespół osiągnął kluczowy etap w rozwoju sprzętu stacji bazowej. Architektura stacji GCS wraz z kompleksowym systemem operacyjnym jest już gotowa.