Aktualności

...

Rozwój misji zasięgu sieci

W ramach projektu Starling zidentyfikowaliśmy niezbędność zapewnienia pełnego zasięgu sieci na wyznaczonym obszarze. W odpowiedzi na to wyzwanie, zespół GCS opracował specjalistyczne oprogramowanie, które umożliwia kompleksowe projektowanie, animację oraz skuteczną realizację misji pokrycia siecią kratową, zarówno w warunkach symulacyjnych, jak i w rzeczywistym świecie. Oprogramowanie to zostało stworzone z myślą o zapewnieniu operatorom dronów wszechstronnych narzędzi do planowania i monitorowania zasięgu sieci.

Nasze oprogramowanie oferuje operatorowi możliwość wyboru spośród różnych algorytmów zasięgu i zarządzania misją, co pozwala dostosować strategię działania do konkretnych warunków terenowych i wymagań misji. Po zatwierdzeniu zaprojektowanej misji za pomocą intuicyjnego panelu podglądu oraz po obejrzeniu wygenerowanej animacji online przebiegu misji, użytkownik może bezproblemowo kontynuować jej realizację w terenie.

Naszym priorytetem jest dostarczenie narzędzi, które umożliwiają operatorom dronów pełną kontrolę nad ich misjami i efektywne zarządzanie zadaniami. Oprogramowanie nie tylko przyspiesza proces planowania i realizacji misji, ale także zwiększa ogólną skuteczność i precyzję działań. W ten sposób dążymy do ułatwienia pracy operatorów, oszczędności czasu oraz zapewnienia optymalnych rezultatów podczas operacji z wykorzystaniem dronów.

Pod tym linkiem obejrzycie oprogramowanie demonstracyjne: https://panel.starling-project.online/

Przejdź do panelu misji i wybierz „Pokrycie obszaru (siatka)”

Aktualności

Zobacz także

...
2023-11-26
Prace badawcze nad systemem komunikacji dronów

Intensywnie prowadzimy prace badawcze nad systemem komunikacji dronów, operującym w paśmie 5 GHz.

...
2023-10-01
Krok po kroku do doskonałej ładowarki

Projekt "Lider & Szpak" kontynuuje swój rozwój, osiągając kluczowe etapy, które przynoszą za sobą znaczące postępy.

...
2023-10-05
Algorytmy dronów - symulacja i implementacja

Zintegrowany przez nas symulator stanowi kluczowe narzędzie do testowania różnorodnych funkcji związanych z lotem dronów w formacji.

...
2023-09-24
Innowacyjny krok - wprowadzenie Wirtualnego Serwera dla CICD

Zakończyliśmy z sukcesem proces uruchomienia Wirtualnego Serwera (VPS) do procesu Ciągłej Integracji i Dostarczania (CICD)