Aktualności

...

Integracja oprogramowania systemu sterowania misją dronów

Obecnie skupiamy się na rozwijaniu współpracy między oprogramowaniem systemu sterowania misją dronów a siecią kratową dronów, testując możliwości pelengacji źródeł radiowych za pomocą skanerów częstotliwości podłączonych do kontrolerów DS-FC. Naszym priorytetem jest zapewnienie kompleksowego i zintegrowanego rozwiązania, które umożliwi precyzyjną kontrolę misji dronów oraz skuteczną identyfikację źródeł radiowych.

Aktualnie skoncentrowaliśmy się na analizie i doskonaleniu współpracy pomiędzy oprogramowaniem sterującym misją dronów a siecią kratową. Testujemy możliwości pelengacji źródeł radiowych, co pozwoli nam na skuteczne monitorowanie i zarządzanie spektrum częstotliwości w obszarze działań dronów. To ważne zagadnienie, zwłaszcza w kontekście zagrożeń interferencji radiowej, które mogą wpływać na niezawodność i bezpieczeństwo operacji.

Naszym długofalowym celem jest stworzenie nowoczesnego systemu, który sprosta oczekiwaniom naszych klientów i zapewni im niezawodne narzędzie do monitorowania oraz zarządzania zadaniami dronów w różnorodnych warunkach i zastosowaniach. Integracja skanerów częstotliwości z kontrolerami DS-FC umożliwi nam lepszą kontrolę nad spektrum radiowym, co z kolei przyczyni się do zwiększenia efektywności misji dronów oraz zabezpieczenia przed ewentualnymi zakłóceniami.

Aktualności

Zobacz także

...
2023-11-26
Prace badawcze nad systemem komunikacji dronów

Intensywnie prowadzimy prace badawcze nad systemem komunikacji dronów, operującym w paśmie 5 GHz.

...
2023-09-24
Symulacja na wyciągnięcie ręki - cały cykl SITL na serwerze

Całe procedury związane z Symulatorem Integracji Testów Lotu (SITL) zostały przeniesione na nasz wirtualny serwer

...
2023-09-24
Innowacyjny krok - wprowadzenie Wirtualnego Serwera dla CICD

Zakończyliśmy z sukcesem proces uruchomienia Wirtualnego Serwera (VPS) do procesu Ciągłej Integracji i Dostarczania (CICD)

...
2023-11-01
Zespół GCS Hardware zatwierdził projekt konstrukcyjny stacji naziemnej

Z zadowoleniem pragniemy poinformować, że zespół GCS Hardware zatwierdził właśnie projekt konstrukcyjny stacji naziemnej (GCS - Ground Control Station).