Aktualności

...

Wdrożenie RabbitMQ

W trakcie rozwoju oprogramowania Starling Ground Control Station (GCS) zastosowano system zarządzania danymi do obsługi informacji otrzymywanych z dronów. W przypadku, gdy GCS zajęty jest wykonywaniem intensywnych obliczeń, takich jak generowanie misji, może wystąpić potrzeba tymczasowego zawieszenia nasłuchiwania sygnałów przesyłanych przez drony.

W takich sytuacjach, RabbitMQ przejmuje rolę nasłuchiwania i przechowywania danych. Dzięki interfejsowi Cap'n Proto, RabbitMQ jest w stanie skutecznie komunikować się z dronami, zachowując każdą otrzymaną wiadomość w kolejce, a GCS może później w pełni przetworzyć te dane po zakończeniu obliczeń.

Dzięki temu rozwiązaniu żadne informacje nie zostają utracone, a GCS może skutecznie zarządzać i aktualizować swoje dane. Mimo że RabbitMQ pracuje ciężko w tle, zawsze istnieje możliwość zarządzania jego funkcjonalnościami poprzez intuicyjny interfejs użytkownika. Dzięki temu operatorzy mają pełną kontrolę nad przepływem informacji i mogą skutecznie zarządzać procesami komunikacyjnymi między GCS a dronami.

Aktualności

Zobacz także

...
2023-10-26
Prace implementacyjne oprogramowania obsługi drona na otrzymanym kontrolerze

Oprogramowanie obsługi drona na kontrolerze stanowi kluczowy element naszych działań, pełniąc centralną rolę w zarządzaniu naszymi jednostkami latającymi.

...
2023-10-20
Składowe algorytmów z liderami i bez liderów zostaną zaimplementowane w module obsługi drona

Rozpoczynamy etap implementacji kluczowych składowych algorytmów zarówno z liderami, jak i bez liderów, w module obsługi drona.

...
2023-10-02
Ewolucja systemu komunikacji

Kontroler DS-FC2 stanowi zaawansowane narzędzie, umożliwiające komunikację w sieci mesh i innych standardach, co gwarantuje efektywną i niezawodną łączność.

...
2023-10-13
Opracowanie wstępnego projektu docelowej wielokanałowej płytki PCB

Projekt wielokanałowej płytki PCB obejmuje innowacyjne rozwiązania, umożliwiające równoczesne ładowanie wielu akumulatorów, co znacznie podnosi efektywność procesu ładowania.