Aktualności

...

Wdrożenie RabbitMQ

W trakcie rozwoju oprogramowania Starling Ground Control Station (GCS) zastosowano system zarządzania danymi do obsługi informacji otrzymywanych z dronów. W przypadku, gdy GCS zajęty jest wykonywaniem intensywnych obliczeń, takich jak generowanie misji, może wystąpić potrzeba tymczasowego zawieszenia nasłuchiwania sygnałów przesyłanych przez drony.

W takich sytuacjach, RabbitMQ przejmuje rolę nasłuchiwania i przechowywania danych. Dzięki interfejsowi Cap'n Proto, RabbitMQ jest w stanie skutecznie komunikować się z dronami, zachowując każdą otrzymaną wiadomość w kolejce, a GCS może później w pełni przetworzyć te dane po zakończeniu obliczeń.

Dzięki temu rozwiązaniu żadne informacje nie zostają utracone, a GCS może skutecznie zarządzać i aktualizować swoje dane. Mimo że RabbitMQ pracuje ciężko w tle, zawsze istnieje możliwość zarządzania jego funkcjonalnościami poprzez intuicyjny interfejs użytkownika. Dzięki temu operatorzy mają pełną kontrolę nad przepływem informacji i mogą skutecznie zarządzać procesami komunikacyjnymi między GCS a dronami.

Aktualności

Zobacz także

...
2023-10-01
Krok po kroku do doskonałej ładowarki

Projekt "Lider & Szpak" kontynuuje swój rozwój, osiągając kluczowe etapy, które przynoszą za sobą znaczące postępy.

...
2023-09-29
Rozwój sprzętu stacji bazowej

Nasz zespół osiągnął kluczowy etap w rozwoju sprzętu stacji bazowej. Architektura stacji GCS wraz z kompleksowym systemem operacyjnym jest już gotowa.

...
2023-11-01
Zespół GCS Hardware zatwierdził projekt konstrukcyjny stacji naziemnej

Z zadowoleniem pragniemy poinformować, że zespół GCS Hardware zatwierdził właśnie projekt konstrukcyjny stacji naziemnej (GCS - Ground Control Station).

...
2023-11-04
Rozwój misji zasięgu sieci

W ramach projektu Starling zidentyfikowaliśmy niezbędność zapewnienia pełnego zasięgu sieci na wyznaczonym obszarze.