Aktualności

...

Algorytmy dronów - symulacja i implementacja

W obszarze algorytmów dronów osiągnęliśmy istotne cele, co pozwala nam na rozwijanie zaawansowanych funkcji w naszych rozwiązaniach. Zintegrowany przez nas symulator stanowi kluczowe narzędzie do testowania różnorodnych funkcji związanych z lotem dronów w formacji. Przeprowadzone prace skoncentrowały się na algorytmach dotyczących realizacji trajektorii lidera roju, śledzenia lidera, konfiguracji formacji oraz unikania kolizji.

Algorytmy te nie tylko zostały zdefiniowane, ale także skutecznie zintegrowane w naszym systemie symulacyjnym. Symulator umożliwia nam wirtualne testowanie tych kluczowych algorytmów, co pozwala na precyzyjne dostosowanie i doskonalenie naszych rozwiązań przed ich implementacją w rzeczywistych warunkach operacyjnych.

Realizacja trajektorii lidera roju połączona z algorytmem podążania za liderem oraz efektywną konfiguracją formacji sprawiają, że nasze rozwiązania są bardziej zaawansowane i elastyczne. Dodatkowo, algorytmy unikania kolizji podnoszą poziom bezpieczeństwa podczas lotu dronów w formacji, co jest kluczowym aspektem w środowiskach wymagających precyzyjnej koordynacji i współpracy między dronami.

Dzięki osiągnięciu tych ważnych celów w obszarze algorytmów dronów, nasze rozwiązania stają się coraz bardziej zaawansowane, precyzyjne i gotowe do skutecznej implementacji w praktyce.

Aktualności

Zobacz także

...
2023-11-19
Integracja oprogramowania systemu sterowania misją dronów

Obecnie skupiamy się na rozwijaniu współpracy między oprogramowaniem systemu sterowania misją dronów a siecią kratową dronów.

...
2023-10-01
Krok po kroku do doskonałej ładowarki

Projekt "Lider & Szpak" kontynuuje swój rozwój, osiągając kluczowe etapy, które przynoszą za sobą znaczące postępy.

...
2023-10-13
Opracowanie wstępnego projektu docelowej wielokanałowej płytki PCB

Projekt wielokanałowej płytki PCB obejmuje innowacyjne rozwiązania, umożliwiające równoczesne ładowanie wielu akumulatorów, co znacznie podnosi efektywność procesu ładowania.

...
2023-11-04
Rozwój misji zasięgu sieci

W ramach projektu Starling zidentyfikowaliśmy niezbędność zapewnienia pełnego zasięgu sieci na wyznaczonym obszarze.